Політика

Зараз час затягнути паски, починаючи із зарплат членів парламенту, уряду, держкомпаній, — Яценюк

0

Завдання влади — розмовляти з людьми: якщо буде тиша, її заповнять ті, хто зацікавлений у дефолті.

«Зараз завдання всієї влади – розмовляти з людьми. Тому що якщо буде тиша, її заповнять ті, які зацікавлені в дефолті. Які зацікавлені в тому, щоб економіка впала, щоб в Україні були проблеми. От хто заповнить тишу. Комунікуйте, говоріть, не бійтеся і дійте», — наголосив прем’єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у програмі «Свобода слова» на ICTV 23 березня, передає Цензор.НЕТ.

Арсеній Яценюк наголосив, що Інструкції, як долати нинішню кризу, немає ні в кого у світі: «Паніка є у Сполучених Штатах, у Євросоюзі, але там люди ухвалюють рішення».

«Іншого шляху, ніж збільшити дефіцит державного бюджету, створити стабілізаційний фонд і пережити цю складну економічну ситуацію, немає», — наголосив Арсеній Яценюк, нагадавши, що навіть канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка була раніше проти збільшення дефіциту бюджету, заявила, що це необхідно робити. Ппокривати дефіцит бюджету необхідно в чергу за рахунок програми з Міжнародним валютним фондом.

Він також закликав владу розпочати планування реструктуризації державних боргів: «Зараз найкращий час для того, щоби провести реструктуризацію, як ми проводили в 2015 році. МВФ нас підтримає».

Він звернувся до присутньої на програмі першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової і наголосив на важливості того, аби центральний банк не допустив розтрачування золотовалютні резерви та запобіг валютним спекуляціям.

Арсеній Яценюк наголосив, що прем’єр-міністр повинен стати головою антикризового штабу. Водночас члени парламенту повинні проявити політичну волю і проголосувати за необхідні для подолання кризи закони. Яценюк закликав зменшити виплати нардепам, урядовців та керівникам держкомпаній на період кризи.

Арсеній Яценюк нагадав, що в 2014 році його уряд ухвалив постанову №100 — про економію бюджетних коштів: «Дорогі друзі з уряду і з української влади. Зараз час затягнути паски. І продемонструйте це так, як ми це демонстрували в 2014 році. Починаючи з заробітних плат членів парламенту, урядовців, державних компаній на період кризи».

«У 2014 році народні депутати отримували 4,5 тисячі гривень. Треба було рятувати країну й фінансувати армію. Продемонструйте політичну волю. Покажіть народу країни, що ви боретеся за них, у тому числі і за рахунок себе», — сказав він.

Сектор обслуговування зараз в Україні закрився: «Люди залишаються без роботи, люди сидять вдома і перебувають у стресі. І в цій ситуації, окрім всіх економічних, юридичних і політичних кроків, важливий внутрішній стан. Це впевненість, що ми це переборемо». Тому, переконаний Арсеній Яценюк, держава повинна запропонувати громадянам соціальний пакет.

«Сьогодні ми воюємо проти вірусу. В 2014 році, як і сьогодні також, ми воювали проти російської регулярної армії. Сьогодні у нас є золотовалютні резерви – тоді їх не було. Сьогодні у нас є армія — тоді у нас її не було. Сьогодні у нас є поліція – тоді у нас її також не було. Сьогодні у нас є гроші на єдиному казначейському рахунку, яких не було тоді. Але ми в 2014 році вистояли. Паніка – це шлях до поразки. Страх – це шлях до паралічу. Зараз необхідно діяти», — наголосив він.