Політика

«Зарплата 15, а пенсія 5 тис.»: Шмигаль назвав оптимальний розмір грошового забезпечення для українців

0

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що для нормального рівня життя в Україні досить в середньому отримувати зарплату на рівні 15 тисяч гривень, а пенсії – близько п’яти тисяч.

Для нормального рівня життя в Україні досить в середньому отримувати 15 тисяч гривень, а пенсії – близько п’яти тисяч. Про це в п’ятницю, 4 вересня розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю телеканалу “Україна 24”.

“Ми прораховуємо поетапне зростання середньої заробітної плати. Тобто, якщо зараз вона в районі 11 тисяч гривень, в наступному році це може бути 13 тисяч гривень, і, відповідно, у 2022 році – до 15 тисяч гривень”, – сказав прем’єр.

Він же зазначив, що в бюджет на 2021 рік Кабмін закладе на підвищення зарплат і пенсій 159 мільярдів гривень в надії, що частина цих коштів повернеться в бюджет, як надходження від податків.

“Не сприймайте це як обіцянку, сприймайте це як ті параметри, куди ми прагнемо”, – сказав Шмигаль в ефірі, відповідаючи на питання, скільки грошей українцям буде досить для життя.

За його словами, в даному питанні багато залежить від бізнес-середовища, від того, в яких умовах буде перебувати економіка. Але при макропрогнозі, який зробило міністерство економіки, при прогнозованих показниках зростання ВВП, при оптимістичних очікуваннях бізнесу, зазначеної мети щодо підвищення середньої зарплати досягти цілком можливо, вважає глава Кабміну.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що економіка України почала відновлюватися і в червні середні реальні зарплати перевищили докризовий рівень і склали 11,6 тисяч гривень. Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення з 1 вересня 2020 року мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень.

Джерело: ASPI