Суспільство

“Захистити Зеленського”: Єрмак хоче карати за публікацію записів розмов чиновників

0

Про це глава Офісу президента Андрій Єрмак розповів в інтерв’ю The Washington Post, пише Еспресо.

«Це ненормально, коли хтось записує главу держави. І не важливо, чи це незаконний вчинок громадянина України через внутрішні мотиви, чи за цим стоять іноземні спецслужби», — сказав Єрмак, коментуючи оприлюднені наприкінці травня записи розмови п’ятого президента Петра Порошенка та колишнього віцепрезидента, а нині кандидата в президенти США Джо Байдена.

За словами глави ОП, новий закон може заспокоїти міжнародних дипломатів, які занепокоєні через те, що в Україні важко зберегти конфіденційність розмов топ-чиновників.

Єрмак також сподівається, що закон захистить Зеленського та його команду від «зливів» та дезінформаційних кампаній. Водночас закон може занепокоїти журналістів та антикорупційних журналістів, адже документ не дозволить їм розповсюджувати записи, які доводять корупцію політиків, суддів, прокурорів тощо.

Наприкінці березня записи таємних розмов торкнулися і самого Андрія Єрмака.

  • 29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.
  • У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.
  • Відтак правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео — цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов’язані з самим фактом публікації компромату на главу ОП.
  • Спочатку справу щодо «плівок Єрмака» перекваліфікували та віддали з НАБУ до поліції. Депутат Гео Лерос, який і оприлюднив плівки, назвав це «зливом» справи. 14 травня стало відомо, що справу передали з поліції до Служби безпеки.
  • Сам глава ОП Єрмак заявив, що депутат Лерос є «інструментом, який використовують люди, що борються не тільки зі мною, вони борються з українською владою і командою президента». Водночас сам зміст оприлюднених відео Єрмак не прокоментував, попри запитання журналістів.
  • Брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.
  • В Офісі президента заявили, що розмови на оприлюднених плівках не мають стосунку до реального життя, ніхто з названих людей не був призначений на посади, які обговорювалися. Однак зазначили, що усі факти мають бути перевірені — так само, як і джерела появи плівок і те, хто та з якою метою замовляв стеження.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist