Суспільство

“Здалося, ніби він мене з’їсть”: Вітренко про реакцію Путіна на газові перемовини в “Нормандії”

0

Виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко особисто спілкувався з президентом РФ Володимиром Путіним щодо газових питань під час нормандської зустрічі у 2019 році.

Дискусія була про новий транзитний контракт і про виграш в попередньому арбітражі. Про це детальніше в ексклюзивному інтерв’ю 24 каналу у програмі “Перехресний допит” розповів сам Юрій Вітренко, який нещодавно заявив про скорочення своєї посади в “Нафтогазі”.

За його словами, він, як директор “Нафтогазу”, пояснював Путіну, чому висновки арбітражу – це не політичне, а правове рішення, і чому українські вимоги є економічно обґрунтованими та справедливими.

“Це було складно, тому що я не був до цього готовим. Мені сказали їхати в Париж тільки вночі в неділю, а зустріч була в понеділок. Коли я туди прийшов – я не розумів, що буду брати участь безпосередньо і буду сидіти за одним столом з Путіним, і про щось з ним сперечатися. Щобільше, коли почалася зустріч – спочатку говорили про війну, і я просто слухав. Потім перейшли до газу – вже наприкінці”, – згадує Вітренко.

Він розповів, що спочатку говорив президент Зеленський, однак потім Путін перейшов на цифри, і потрібно було, щоб хтось йому опонував.

А це міг робити тільки я. Але для мене це було неочікувано, я не готувався, чесно кажучи. А він був в темі, в матеріалі, сипав цифрами і так далі. І тому потрібно дуже фахово і дуже швидко реагувати… Але, як ми бачимо, результат був нормальний. Крім того, було дуже цікаво спостерігати реакцію російської сторони. Коли вони бачили, що наша позиція є дійсно обґрунтованою, ми краще знаємо цифри, – наголосив Вітренко.

“І головне – коли Путін удавав, що, мовляв, у вас одна позиція, а в нас – інша, то я казав: “А ми і не просимо від вас нічого. Ми заарештували ваші активи, ми все одно стягнемо з вас ці гроші. А щодо нового транзитного контракту, не укладете – заплатите 12,2 мільярда доларів в новому арбітражі. При тому, що ви не будете користуватися транзитом. І ми вам довели, що ми вміємо вигравати ці арбітражі і вміємо стягувати з вас гроші”, – переповів директор “Нафтогазу”.

Ми не просили щось і не благали, ми вели все з позиції не те, щоби сили, а з позиції рівноправних партнерів у переговорах. Це був трохи шок для російської сторони. Обличчя в Путіна виглядало скоріше так, ніби він зараз мене з’їсть, – розповів Вітренко.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist