Політика

Зе-влада збирається торгувати з окупованим Кримом через Чонгар

0

Всередині чинної влади є намір влаштувати торгівлю з анексованою росіянами Автономною Республікою Крим через КПВВ «Чонгар». Прокуратура, прикордонники й Служба безпеки України цьому не перешкоджатимуть

Про це з посиланням на власні дані колишній представник президента в Автономній Республіці Крим, доктор юридичних наук, професор Борис Бабін заявив в етері програми «Студія Захід» з Антоном Борковським, яка 11 квітня 2020 року вийшла на Еспресо.TV.

«В умовах соціального обурення відповідні торги (з Кримом — ред.) мають бути непомітними. Тут якраз кейс води є дуже простим. Її неможливо сховати. Якщо Ви подасте воду каналом, це приховати від суспільства неможливо. Якщо б це було можливо приховати від суспільства, вже місяць вода була б в Криму. Це абсолютно точно. Але суто суспільний резонанс цю ситуацію — хоча, кажуть, і гроші занесли — вже пригальмував. Я не знаю чи дадуть воду, чи ні, але те, що її пригальмували, і мали дати в березні, а її в квітні ще нема, це вже, як то кажуть, науковий факт. Можна нас усіх привітати з цієї маленькою проміжною перемогою», — пояснив він.

Що ж стосується товарів у Крим то їх постачання, додав Бабін, важче проконтролювати.

«Головна ідея яка — зробити на адмінмежі хаб з перевантаження товарів у Крим. Ідеальне місце це Чонгар. Воно таке, знаєте, як ведмежий куточок. Режимна територія, журналісти туди не їздять. Місцевих там дуже мало, райони там такі, м’яко кажучи, криміногенні, не контрольовані центральною владою. Там можна робити будь-що. Там, в принципі, будь-що і відбувається. Але не в промислових обсягах. І тому це ідеальне місце для величезного «чорного» перерозподілу товарів», — зазначив колишній чиновник.

За даними правника, за останні кілька місяців йому стало зрозумілим що проти такого проекту де-факто не заперечуватимуть люди у новому Офісі генерального прокурора, а також в Державній прикордонній службі та СБ України.

«На рівні Офісу генерального прокурора, на рівні прикордонників, на рівні СБУ є величезне «зелене світло». Залишилося лише формалізувати, коли фізично можна буде розпочати бізнес, як подейкують навіть з перевантаженням нафтопродуктів через спеціально прокладені нелегальні трубопроводи», — наголосив Бабін.