Політика

“Зелених чоловічків”, які з’явилися у Криму 2014 року, потрібно було знищувати – Кучма

0

Експрезидент України Леонід Кучма вважає, що під час захоплення Криму «зеленими чоловічками» поведінка українського керівництва була неадекватною для ситуації, пише видання gordon.ua.

«Зелених чоловічків», які з’явилися у Криму 2014 року, потрібно було знищувати, як терористів. Таку думку колишній президент України Леонід Кучма висловив журналістові з Казахстану Вадиму Борейку в інтерв’ю, яке вийшло на його YouTube-каналі 23 березня.

«На мій погляд, поведінка українського керівництва була неадекватною для тієї ситуації, яка склалася в Криму. Якщо «зелені чоловічки» захопили Верховну Раду Криму й уряд [АРК], а Росія заявила, що «нас там нет», то треба було діяти адекватно, як діяла Росія завжди на території – Беслан, «Норд-Ост». Тобто це терористи, їх треба було знищувати», – сказав експрезидент.

Кучма вважає, що якби українська влада 2014 року вжила «адекватних» заходів, не було б війни на Донбасі.

У лютому 2014 року група озброєних автоматичною зброєю і кулеметами осіб захопила будівлі парламенту й уряду Криму. Росія анексувала півострів після незаконного референдуму 16 березня 2014 року.

Пізніше президент РФ Володимир Путін визнав, що «зелені чоловічки» – російські військові.

Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

Відразу після анексії Криму Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16