Новини

Зеленський дав прочуханки Кабміну та Раді: список невиконаних вимог президента

0

Президент України Володимир Зеленський заявив, що міністерства та Верховна Рада не виконали 9 поставлених перед ними завдань.

Про це він повідомив у вівторок, 4 лютого, на нараді за участю представників Кабінету Міністрів і ВР, передає пресслужба Офісу президента.

“Видано два укази президента щодо завдань уряду і парламенту з економічних і соціальних питань. 30 завдань виконано, 13 виконані частково або перебувають у процесі виконання, 9 завдань не виконано”, – сказав глава держави на початку зустрічі.

Зокрема, за його словами, йдеться про наступне:

  • Міністерство розвитку громад і територій не виконало завдання щодо розробки законопроєкту про підвищення здатності Агентства регіонального розвитку, щодо посилення конкурентоспроможності регіонів, забезпечення розробки та затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2028 роки.
  • Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища не виконало завдання щодо укладення угоди про розподіл продукції та про введення системи інтегрованих дозволів на викиди забруднюючих речовин, а також щодо реформи Держекоінспекції.
  • Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства не вжило заходів щодо зменшення нелегальної зайнятості та детінізації доходів населення.
  • Міністерство інфраструктури не розробило законопроєкт про реформування залізничних перевезень.

Також президент зазначив, що Верховна Рада досі не розглянула законопроєкти про:

  • внутрішній водний транспорт;
  • державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор;
  • внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення;
  • внесення змін до Бюджетного кодексу щодо підвищення ефективності використання коштів Державного фонду регіонального розвитку;
  • щодо посилення прав інтелектуальної власності.

Володимир Зеленський закликав уряд і парламент активізувати роботу.

Він також запропонував спрямувати кошти у розмірі 2,9 млрд доларів, які “Нафтогаз” отримав від компанії “Газпром”, на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток медичної галузі.

“Ми плануємо додатково спрямувати кошти на будівництво доріг – це наш інфраструктурний пріоритет, на інші інфраструктурні проекти, на медичну сферу та енергоефективність. Один із планів – побудувати понад 200 приймальних відділень медичної допомоги по всій Україні”, – сказав президент та запропонував Кабінету міністрів підготувати у двотижневий термін необхідні проекти документів.

Зеленський наголосив на важливості вирішення питання заборгованості із зарплат шахтарям та розробки концепції реорганізації вугільної галузі.

У питанні реформування спиртової галузі глава держави зробив акцент на важливості запровадження електронної акцизної марки, імплементації закону “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту”, а також на лібералізації ринку.

Він очікує, що Кабмін упродовж двох місяців ухвалить усі необхідні підзаконні акти та розпочне підготовку “Укрспирту” до приватизації.

Крім того, правоохоронні органи разом з урядом та Офісом президента мають активізувати боротьбу з нелегальним обігом спирту.

Також глава держави поставив Кабінету міністрів завдання до кінця лютого внести пропозиції щодо реалізації програми “Інвестиційна няня”.