Політика

Зеленський на саміті у Польщі підписав декларацію президентів. Документ

0

У понеділок, 3 травня, президент України Володимир Зеленський прибув до Польщі, де взяв участь у святкуванні 230-річчя ухвалення першої Конституції Речі Посполитої. За результатами зустрічі було підписано спільну декларацію п’яти президентів.

Також до Варшави приїхали голови Литви, Латвії та Естонії. У межах візиту відбувся президентський саміт, а також двосторонні переговори між президентом України та лідером Польщі Анджеєм Дудою, повідомляє пресслужба ОП.

Лідери країн вели розмову про Європу, її минуле та майбутнє, обговорювали співпрацю тощо. Також президенти підписали спільну декларацію у контексті 230-річчя ухвалення Конституції РП.

Володимир Зеленський прибув до Польщі

“Висловлюємо переконання, що успіх нашої спільної спадщини та спільного дому, корінням яких є європейська цивілізація, вимагає, щоб Європа, як і дім, будувалася на фундаментальних цінностях і принципах. До них, без сумніву, належать: свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність. Європа, що об’єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності”, – йшлося в документі.

Підписання декларації президентів Польщі
підписання декларації

У декларації зазначено, що солідарність народів, особливо в умовах сучасних загроз для спільної безпеки, є одним із наріжних каменів миру, стабільності, розвитку, добробуту та стійкості.

Текст декларації
Текст декларації
Текст декларації