Політика

Зеленський нагородив архієпископа РПЦ, який готував заколот в Україні

0

На Банковій мають цілий арсенал технологій, аби хоч якось пом’якшити розгром на місцевих виборах. Відправили Зеленського на агітаційні гастролі в регіони, вигадали фейкове опитування, аби мобілізувати електорат.

Хоча ці технології й сумнівні, але справжнім замахом на безпеку держави експерти називають політичний союз Зеленського та Московського патріархату, передає проєкт «СтопРеванш».

«Московський патріархат мав відверто свою квоту в списках «Слуги народу» і вони могли запропонувати своїх бізнесменів, своїх благодійників», – каже експерт із питань релігії Андрій Ковальов.

Лобістом цього альянсу посвячені називають такого собі Трофімова – заступника голови Офісу президента.

«Трофімов засвітився навесні своїм інтерв’ю і компліментами величезними на адресу Московського патріархату, митрополита Онуфрія. У той конкретно момент, коли вони повністю саботували державну політику боротьби з коронавірусом», – нагадує політолог Олександр Палій.

Раніше співпраця Зеленського та РПЦ була таємною. Хоча чиновники знали: щоб отримати посаду голови ОДА, РДА чи їх заступників – треба мати погодження московської церкви. Проте на День Незалежності цей альянс став явним: президент нагородив архієпископа Ужгородського та Мукачівського РПЦ Федора Мамасуєва орденом «За заслуги» II ступеня.

Олег Куцин – ветеран російсько-української війни, був тяжко поранений під Пісками. А ще він родом із Закарпаття, тож добре пам’ятає, що витворяв Мамасуєв у 2014 році.

«РПЦ під проводом Мамасуєва, отця Феодора, організувала акції бойкоту, закликала не йти на мобілізацію. Організовувала цілі жіночі бунти, перекривали дорогу з вимогою припинити мобілізацію, не брати наших дітей до армії. Це був повний саботаж», – розповідає засновник та командир добровольчого батальйону «Карпатська Січ» (2014-2016).

Мамасуєв тоді сколотив цілу армію, яка готувала на Закарпатті заколот, пригадує Куцин: «З’явилося багато монахів… так званих «монахів». Високих, струнких, у рясах. І з нього знімай рясу, поголи бороду і маєш ростовського десантника».

Тоді СБУ та активістам вдалося ліквідувати загрозу, але тепер голова спецслужби Баканов – сам прихожанин Московського патріархату. Сепаратисти в рясах – більше не профіль Служби безпеки, а кандидати на державні нагороди.