Політика

Зеленський особисто давав згоду на «консультативну раду» з «ЛДНР», — Борис Бабін

0
Рішення від 11 березня 2020 року про перспективу утворення «консультативної ради» з терористичними організаціями «ДНР»-«ЛНР» насправді не було ініціативою Кучми чи Єрмака. Домовленість щодо «ради» було досягнуто під час перемовин президентів України й Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна в Парижі (Франція)

Такого висновку дійшов український дипломат і правознавець, доктор юридичних наук, професор, експредставник президента в Криму Борис Бабін, передає Еспресо.TV.

За його словами, це рішення «було попередньо обговорено та схвалено саме у «нормандському форматі», тобто — між президентами. На зустрічі у Парижі».

«Про що суспільству звісно ніхто нічого з січня по березень не казав», — наголосив він.

Яким чином він дійшов такого висновку, Бабін в п’ятницю, 27 березня 2020 року, детально описав у себе на Facebook.

«Про погані новини зі Сходу, як завжди, дізнаємося з рук посередників. Спецпреставник голови ОБСЄ на Тристоронній групі в Мінську пані Хайді Грау офіційно повідомила, що протягом он-лайн переговорів 24-26 березня на групі все ж підіймалося питання сумнозвісної консультативної ради з ОРДЛО. Більш того, за формулюванням чиновника ОБСЄ, учасники групи «взяли до відома обговорення проекту консультативної ради в «нормандському форматі». В оригіналі на сайті ОБСЄ ця теза лунає так: «The participants also took note of the fact that the project of the Consultative Council WAS discussed in the «Normandy Format». Це, якщо швейцарський за походженням чиновник не помилився (а таке буває нечасто) означає наступне: рішення від 11 березня про перспективу утворення консультативної ради насправді не було ініціативою Кучми чи Єрмака. Його було, як ми дізнаємося лише наразі, було попередньо обговорене та схвалене саме у «нормандському форматі», тобто — між президентами. На зустрічі у Парижі», — розповів професор.

«Тепер цілком зрозуміло мовчання вищої влади стосовно цієї домовленості за голосних обвинувачень суспільства у бік Кучми та Єрмака», — наголосив він.

Як вважає Бабін, онлайн формат зустрічі 24-26 березня зовсім не означає, що цю раду не було створено, «бо не підписувалися папірці».

«Згідно бюрократичних правил, якщо на переговорах такого рівня щось було «взято до уваги», то це було по суті схвалене. Й ніщо у принципі не заважає цій раді «почати працювати». Зокрема й цілком непублічно», — зазначив дипломат.

«Що ж, на кожну спробу зрадити Батьківщину є знаряддя правомірної протидії. Абсолютно не упевнений, що вийде, але іншого шляху немає», — підсумував Бабін.