Зеленський повернувся з Оману на літаку, на якому в Оман прилетів секретар Радбезу РФ Патрушев, — «Схеми»
Новини

Зеленський повернувся з Оману на літаку, на якому в Оман прилетів секретар Радбезу РФ Патрушев, — «Схеми»

Журналісти отримали 2 незалежні підтвердження того, що колишній глава ФСБ, а нині секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев прилетів в Оман в останній день перебування там президента України Володимира Зеленського. За їхніми даними, Зеленський повернувся в Україну на тому ж літаку, на якому Патрушев прибув в Оман.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», інформує Цензор.НЕТ.

Отримавши інформацію про політ Патрушева в Оман від одного джерела, журналістам вдалося отримати її підтвердження і за допомогою іншого, не пов’язаного джерела — в базі даних про перетин кордону Російської Федерації.

Моніторинг російських новин за 8 січня, проведений журналістами, показав: у той день Патрушев у публічному просторі був відсутній.

«Довірений силовик Путіна, секретар Радбезу РФ летить саме в Оман і саме тоді, коли там відпочиває президент Зеленський. Летить не державним бортом, а чартером, який складно прив’язати до конкретних осіб. Саме цей чартер далі опиняється в розпорядженні президента Зеленського для термінового повернення до Києва, яке чомусь врешті-решт затрималося майже на добу», — сказано в матеріалі «Схем».

На прохання про коментар Офіс президента відповів так: «Президент України Володимир Зеленський не знайомий, ніколи не спілкувався по телефону, не зустрічався і, відповідно, не обговорював жодних питань із секретарем Ради безпеки Російської Федерації Миколою Патрушевим».

Крім того, в ОП пригрозили «Схемам» судовим позовом у разі «подальшої дезінформації населення та недостатньої перевірки інформації редакцією».

При цьому у Зеленського проігнорували запитання журналістів про те, з яких причин Зеленський скористався саме тим приватним літаком, яким в Оман прилетів секретар Радбезу РФ Патрушев.

У Раді безпеки Росії заявили, що ці питання може коментувати тільки прессекретар Патрушева, а його телефон не відповідав.

Шеф-редактор російського видання The Insider Роман Доброхотов пояснює, наскільки впливовим Патрушев вважається в Росії.

«Як силовик, звичайно, він — друга людина після Володимира Путіна. А силовики, зрозуміло, в Росії грають ключову роль. У цій сфері він залишатиметься головним — поки взагалі Путін при владі, — пояснює Доброхотов. — Патрушев — людина, яка ніколи не виходила з вузького кола. І коли він ішов з посади глави ФСБ, були питання про те, що це все-таки відставка, і Рада безпеки для нього буде почесною пенсією. Але зараз зрозуміло, що це не почесна відставка — він, як і раніше, один із найвпливовіших гравців».

Нагадаємо, в Оман президент Володимир Зеленський разом із родиною полетів 5 січня. В ОП тоді повідомили, що візит є офіційним, однак президент скористався послугами рейсового літака, витративши власні кошти.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16