Суспільство

Зеленський у новому інтерв’ю: “Навколо мови ніхто об’єднуватися не буде”

0

В Україні люди не будуть об’єднуватися навколо ідеї однієї загальної національної мови, так як населення говорить на різних мовах.

Про це в інтерв’ю виданню Politico Europe заявив президент Володимир Зеленський, передає пресслужба ОПУ. Гарант зазначив, що в сусідній Росії інформаційна політика якраз і базується на темі релігії та мови. До того ж у РФ хочуть повернутися до режиму СРСР.

Україна – демократична, ліберальна, унітарна держава. Державна мова – українська, але в нас, повірте, є російська мова. Багато людей розмовляють польською, угорською, румунською, болгарською. У нас така багата, велика країна. Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися, і це вже казали на початку війни, коли окупували Донбас. Усім здавалося, що, наприклад, у Дніпрі та Дніпропетровській області, де більшість людей розмовляє російською мовою, теж приєднуватимуться до російської політики, до ескалації конфлікту й до розколу в Україні“, – розповів глава держави.

Зеленський розповів, що сам народився в Кривому Розі, де в основному говорять російською мовою, але там живуть “великі патріоти України”.

“Це була велика, трагічна помилка Кремля щодо нашої країни. Повернути відносини, які були між людьми… Я не знаю, скільки потрібно років і чи це в принципі можливо на сьогодні… Людей, які любили, довели до стану, коли вони ненавидять. Ось до чого дійшла ця помилкова політика в бажанні повернутися до Радянського Союзу. Я впевнений, цього не станеться в будь-якому разі. Україна ні на що ніколи не проміняє свою незалежність”, – підкреслив президент.

“Я б розставив тут дуже правильно акценти: в якому сенсі не хоче говорити президент України з президентом Росії, і хто саме поширює інформацію в ЗМІ про те, що Україна не повинна говорити з Росією. Упевнений, що ми ніколи не зупинимо війну, якщо не будемо говорити з Росією”, – заявив гарант.

Водночас глава держави зазначив, що питання змін до Конституції України щодо “особливого статусу” Донбасу може розглядатися в рамках децентралізації. Зеленський додав, що незадоволений тим форматом Мінських переговорів, який існує, і послідовністю, а також формулюванням деяких пунктів, які підписані.

Також президент розповів, що його фавориткою на виборах мера Києва є представниця партії “Слуга народу” Ірина Верещук.

“За законом України я не можу агітувати за ту чи іншу персону. Але ви розумієте, коли є представник партії, яка представляє сьогодні інтереси держави, найбільшої партії – “Слуга народу”… Авжеж, мені в будь-якому разі ближча людина з цієї партії”, – сказав президент.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Ми вирішили створити телеграм-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

https://t.me/ovision16