Політика

Зеленський відповів на петицію про повернення Супрун на посаду глави МОЗ

0

Президент України Володимир Зеленський надав відповідь на петицію “Повернути Уляну Супрун на посаду міністра охорони здоров’я України”. Петицію опублікували 23 березня, з того часу вона набрала 27 413 голосів з 25 тисяч необхідних.

У своїй відповіді у п’ятницю, 25 березня, Володимир Зеленський зазначив, що главою МОЗ призначений Володимир Степанов, пріоритетами якого є боротьба з коронавірусом та продовження медичної реформи.

“Дякую всім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію та розуміння необхідності продовження трансформації галузі охорони здоров’я, особливо в цей надзвичайно складний для кожного з нас час, у зв’язку із пандемією коронавірусу COVID-19.
Водночас повідомляю, що Постановою Верховної Ради України від 30 березня 2020 року № 550 Міністром охорони здоров’я України призначено Максима Володимировича Степанова”, – зазначив Зеленський у відповіді.

Він додав, що з 1 квітня 2020 року в країні відповідно до ЗУ “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” стартувала програма медичних гарантій для всіх видів медичної допомоги.

“У свою чергу Міністр охорони здоров’я України М.В.Степанов пріоритетами у своїй діяльності визначив боротьбу з коронавірусом та продовження медичної реформи, оскільки здоров’я людини є одним із головних пріоритетів розвитку країни”, – написав Зеленський.

Раніше колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун заявила про те, що подальше впровадження медичної реформи в Україні не залежить від профільного міністерства і фактично зосереджено в руках однієї людини. За її словами, чинне керівництво міністерства побоюється Офісу президента України та негативних рейтингів, тож “не відкриті й не прозорі, вони закриваються в кабінетах і не спілкуються із працівниками”.

Очільниця Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства охорони здоров’я Ірина Литовченко розповіла, як із сайту МОЗ зникли всі згадки про попередню в.о. міністра Уляну Супрун. Литовченко у Facebook написала про те, що відповідну вказівку дала “майже держсекретар МОЗ”, яку призначать на цю посаду лише за кілька днів. При цьому, за словами Литовченко, у міністерстві змушували переписувати документ, щоб навіть в них не було згадок про Супрун.