Новини

Зеленський, Єрмак та Кернес ведуть таємні переговори про перехід України під вплив РФ, — ЗМІ

0

Після розслідування журналістів «Схеми», які з’ясували, що секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев прилітав у місто Маскат в Омані, коли там перебував президент України Володимир Зеленський, в Офісі президента на вулиці Банковій «ніхто не засне».

«Радіо Свобода», некомерційний засіб масової інформації, який офіційно фінансує Конгрес США, опублікувало інформацію з посиланням на свої неназвані джерела, про збіг перебування президента України Володимира Зеленського з главою Ради безпеки РФ Миколою Патрушевим січні в Омані, давши зрозуміти, що у них можливо, була таємна зустріч. Сьогодні це, безумовно, головна проблема національної безпеки, і ця історія може глобально обрушити довіру до керівництва України», – зазначив Бутусов.

Він нагадав, що Зеленський раніше публічно заперечував будь-які таємні зустрічі з представниками Путіна.

«Більше того, офіс президента публічно спростував факт зустрічі і зараз, і заявив, що буде подавати в суд проти «Радіо Свободи» за поширення дезінформації. І в ситуації з будь-яким іншим ЗМІ це виглядало було цілком достатньо для того, щоб пояснити свою позицію. Але тільки не зараз», – написав журналіст.

Бутусов зазначив, що «Радіо Свобода» – це не тільки ЗМІ, а й фактично інформаційне представництво американської зовнішньої політики.

«І в разі порушення будь-яких стандартів роботи – контроль зберігається в руках Вашингтона. Таким чином, в очах усього світу, таємні джерела «Радіо Свобода», яке натякнуло про можливість таємних контактів з Патрушевим Зеленського і мера Харкова Кернеса – це або американські офіційні особи, або ті, кого редактори вважають такими, що заслуговують довіри згідно з американськими стандартами. Можна оштрафувати «Радіо Свободи» в суді – і змусити Конгрес США заплатити великі гроші за поширення дезінформації про президента України. Але перш за все, треба добре зважити наслідки суду, і силу своїх аргументів», – пояснив він.

За його словами, поки ситуація з відпочинком в Омані виглядає так – США, поки неофіційно, через своє ЗМІ, дискредитували заяви президента України і його адміністрації, і винесли підозру Зеленському у веденні таємної дипломатії з керівництвом РФ, за спиною наших американських союзників.

«Якщо офіс президента адекватно оцінює ситуацію, то сьогодні там ніхто не буде спати, і всі дипломатичні і політичні канали будуть працювати над підготовкою публічного роз’яснення. Не хочу поспішати з оцінками, дуже хочу почути офіційну публічну реакцію президента і його офісу після публікації сенсаційного розслідування. Це занадто серйозна тема для легковажних коментарів. Чому важливо побачити офіційну реакцію? Тому що тільки у відповідь на заяву Києва щодо «Радіо Свободи» обов’язково будуть змушені відповісти американські дипломати і державний департамент. Ситуація безпрецедентна. Сьогодні Оман – це не просто інформаційна хвиля. Це питання довіри до української влади. Це авторитет України на міжнародній арені. Ця інформаційна хвиля може викликати глибоку системну кризу» – резюмував Бутусов.