Політика

Зеленський заявив Байдену, що вступ України у НАТО повинен мати конкретну дату

0

Президент України Владимир Зеленський під час телефонної розмови з американським лідером Джо Байденом наголосив на важливості вступу держави у НАТО. На його переконання, це має бути не просто намірами, а мати конкретну дату.

Про підсумки розмови лідерів двох країн розповів голова Офісу президента Андрій Єрмак, передає пресслужба. За його словами, на переговорах було зазначено, що отримання Україною ПДЧ має мати конкретну дату.

Президент України наголосив: час заяв та декларацій про наміри має залишитись у минулому.

“Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід’ємною частиною Європи. Зараз, у новій ситуації у Європі, потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому. НАТО для нашої держави – це спосіб максимального захисту”, – було відзначено на переговорах.

В ОП пояснили, що рух України до НАТО – це також можливість досягти передумов для встановлення миру на Донбасі, про що також йшлося під час розмови Зеленського й Байдена.

“Володимир Зеленський назвав причини періодичної ескалації цього протистояння російською стороною. Повідомив про кількість та характер обстрілів, які здійснюються з непідконтрольної території. А також детально поінформував про реальну кількість російських військ, сконцентрованих біля наших кордонів, і тих, що були передислоковані в місця їхнього постійного розташування”, – розповіли в ОП.

Зазначимо, розмова відбулася напередодні зустрічі Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним. Вона запланована на 16 червня. Глава американської держави запевнив, що відстоюватиме суверенітет України та має намір викласти Путіну план США на випадок “згубних дій” Росії.

Джерело: OBOZREVATEL