Блоги

Зеленський зробив важливий крок до наближення перемоги над Росією

0

Володимир Зеленський став державним діячем. Два роки Зеленський намагався зрівнятися або перевершити Порошенка, рухаючись в матриці стереотипів 14-19 років в умовах давно зміненої реальності. Це була імітація форми без усвідомлення змісту.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Росія сподівалася використовувати слабкість нового президента України для того, щоб наростити свої політичні ресурси для розкачки України зсередини, і майже два роки у Путіна і Медведчука багато що виходило.

Здавалося, Зеленський так і піде на дно не усвідомивши, що його ведуть на повідку російські агенти в його оточенні. Але 19 лютого обстановка змінилася. Поза законом поставлений не просто Медведчук – поза законом поставлена проросійська політика в Україні. Це відкриває тепер вікно можливостей для більш самостійної політики, для нових антиросійських ініціатив, і спалює всі мости для загравання з проросійським електоратом.

Думаю, що президенту ще тільки належить усвідомити глобальні наслідки свого рішення по Медведчуку. Це не піар в касці, це те, що повинен робити Верховний Головнокомандувач під час війни – створювати контур оборони і безпеки країни. Створювати нові ініціативи, які посилює держава, які мобілізують суспільство для захисту країни.

Зеленський не повинен думати, що санкції по Медведчуку – це вічні лаври. Ні, це вихід з політичної матриці в реальність, на свій самостійний трек. І якщо за словами на папері не буде дій – овації швидко забудуться, так як це було із Ющенком, який також приймав свого часу ряд сильних антиросійських рішень. І те, що у нас відбувається в державі, з хаотичними часом Ющенка дуже схоже.

Президент повинен реформувати силові структури, щоб проводити самостійну політику. Це завдання номер 1 для президента. Без реформи силовиків будь-які розповіді про ліберальну економіку залишаться порожніми розчаруваннями. Треба визнати, що ми дуже далекі ще від перемоги у війні – але зроблений реальний крок вперед, щоб цю перемогу наблизити.