Війна

Зеленський звернувся до українців у День Незалежності: головні тези

0

Президент України Володимир Зеленський виступив зі зверненням до українців з нагоди 29-ї річниці незалежності України.

У своїй промові на Софійській площі 24 серпня глава держави закликав вшанувати пам’ять загиблих захисників України хвилиною мовчання. Після цього президент розповів про перемир’я, ситуації з коронавірусом і боротьбі за незалежність.

Перш за все Зеленський зробив акцент на тому, що на Донбасі вже 29 днів триває перемир’я.

“Рік тому я розповідав про те, як кожен мій ранок починається з СМС-повідомлення від Генерального штабу України, СМС про кількість поранених і загиблих за минулу добу на передовій, що цифри бувають різними і тільки одне повідомлення робить ранок добрим: поранених – 0, загиблих – 0. Сьогодні, 29-й день поспіль у мене і всієї нашої України ранок дійсно гарне. Сьогодні, у 29-й день перемир’я і незалежності, ми все просимо у Бога тільки про одне: нехай дні стануть місяцями, а місяці – роками, роки  століттями, а потім тисячоліттями: миру, злагоди і процвітання української землі”, – сказав президент.

Також глава держави відзначив заслугу медиків в боротьбі з коронавірусом, назвавши їх супергероями.

“Сьогодні ми робимо все можливе для подолання коронавірусу в Україні. Ми забезпечені всім необхідним, налагодили власне виробництво, відновили лікарні та лабораторії. Але найголовніше, що у нас є, це українські медики. Вони мужньо протидіють хворобі. Вони наші чарівники і супергерої, і ми повинні так само ставиться до них. Бути відповідальними, дотримуватися правил безпеки і тоді настане день, коли за радісним СМС від Генштабу буде не менше радісне СМС міністра охорони здоров’я: за минулу добу в Україні захворілих – 0, померлих – 0″, – сказав Зеленський.