Суспільство

Зеленському, Дмитруку, Леонову треба подивитися заяву згорілого в Будинку профспілок Кушнарьова, перш ніж шкодувати про “жертви”, – Бутусов

0

Депутати Верховної Ради Артем Дмитрук та Олексій Леонов поклали квіти зраднику Геннадію Кушнарьову, який помер за те, щоб Одеса стала “російським містом”. І це знання не заважає їм отримувати зарплату з бюджету України.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

На це у фейсбуці звернув увагу головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він опублікував відео, записане у квітні 2014 року в Одесі.

“У масці виступає і відкрито погрожує вбивствами і розправами над громадянами України Геннадій Кушнарьов – один із ватажків Антимайдану Одеси. Кушнарьов був одним з організаторів нападу на українську демонстрацію на Грецькій 2 травня 2014-го і задихнувся  під час пожежі в Будинку профспілок”, – пояснює журналіст.

На записі чути слова Кушнарьова: “Доки живий Ярош і йому подібні, ми існуватимемо і боротимемося всіма можливими способами, і в Одесі зокрема. Відстрілюватиму їх, як останніх собак. Нагадую: Одеса – російське місто, Одеса – місто-герой”.

Бутусов зазначає, що відеозапис опубліковано “для перегляду президентом Зеленським та його “слугами” – депутатами Артемом Дмитруком та Олексієм Леоновим, які сьогодні поклали квіти в пам’ять про Кушнарьова і його спільників”.

“Ні, ви тільки уявіть, народні депутати України покладають квіти зраднику, який помер за те, щоб Одеса стала “російським містом”, і нічого у них у голові не заклинює, і зарплату вони в Раді отримують із бюджету України! Це хто там у Будинку профспілок невинні жертви? Це за ними ви сумуєте, хочете, щоб в Одесі стріляли, вбивали, і перетворили на  “російське місто”?” – запитує Бутусов.

“Дивіться, запам’ятовуйте, думайте, перш ніж говорити, що ви не знаєте, хто ж спровокував сутички в Одесі! Підвищуйте освітній рівень, не ображайте своїми неосвіченими заявами в дусі проросійської пропаганди пам’ять справжніх Героїв України, які зупинили російську агресію і дали вам можливість сісти у свої крісла. Владі треба вчитися бути гідною своїх громадян, які ризикнули собою і врятували Одесу 2 травня від таких, як Кушнарьов, щоб зберегти Україну як державу”, – підкреслює журналіст.

Зеленському, Дмитруку, Леонову треба подивитися заяву згорілого в Будинку профспілок Кушнарьова, перш ніж шкодувати про жертви, - Бутусов 01

Нагадаємо, 2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинули 48 осіб і понад 200 зазнали поранень. Більшість загинули під час пожежі в Будинку профспілок. Правоохоронні органи відкрили близько десятка кримінальних проваджень, що стосуються різних фактів. Одне з найбільш резонансних із них – справа про події на Грецькій площі, де відбулися перші сутички між проросійськими та проукраїнськими активістами.

Одного з фігурантів “справи 2 травня” – російського бойовика Євгена Мефьодова, обвинуваченого в зазіханні на територіальну цілісність України – видали РФ у рамках обміну утримуваними особами.

2 травня 2020 року президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні зазначив, що в суспільстві є низка болючих запитань, які потребують чесних відповідей. Одне з них: “Хто винен у трагедії 2 травня 2014?”