Аналітика

Зеленському нагадали про невиконані за рік гучні обіцянки

0

Президент України Володимир Зеленський за рік на посаді глави держави не втілив у життя основні обіцянки, висловлені під час виборчої кампанії. Натомість їхнє виконання переважно носило суто формальний характер і не дозволило досягти завдань, які він озвучував як кандидат.

Зокрема, йдеться про інтерв’ю для телеканалу «1+1» від 24 березня 2019 року, в якому він досить детально розповів про своє бачення найважливіших реформ у країні, взаємодії з МВФ, кроків щодо відновлення економіки та закінчення війни на Донбасі. Про це повідомляє Комітет виборців України на сторінці у Facebook..

«Основні обіцянки з економічного і соціального блоку не виконані. Натомість реалізовані переважно дрібні непринципові рішення, які мало на що впливають. Як правило, ті рецепти, які пропонував кандидат Зеленський, не дали потрібного ефекту і де факто не працюють», – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Далі у Комітеті виборців перерахували 9 основних обіцянок річної давнини від Зеленського:

1. «Перше – вважаю, що потрібен російськомовний телеканал, який веде мовлення на територію Донбасу, в світ»

Виконано. Зокрема, 1 березня 2020 року відбувся запуск державного телеканалу «Дом», створеного для потреб жителів ОРДЛО.

2. «Друге – це піднімати економіку в нашій країні» Не виконано. Як зазначають у КВУ, за час роботи команди «Слуги народу» базові економічні показники не покращилися, а деякі з них погіршилися.

Так, за підсумками 2019 року промислове виробництво скоротилося на 0,5% (у 2018 р. зросло на 3%). Торговельне сальдо залишилося від’ємним (у січні-листопаді 2019 р. – 9,3 млрд доларів, січні-листопаді 2018 р. – 8,8 млрд доларів). Сільське господарство за рік зросло на 1,1% (у 2018 р. – на 8,1%), будівництво – на 20% (у 2018 р. – зростання на 8,5%). Крім цього, ціни на споживчому ринку зросли на 7,9% у порівнянні з минулим роком.

3. «Потрібно показати реальну боротьбу з корупцією. Ми пропонували закон Лінкольна… насправді це працює. Ти говориш, що ця людина корупціонер, у тебе є якісь докази, ти наводиш її до прокурора, той повинен розглянути цю справу і стягнути з людини-корупціонера гроші. У подвійному, потрійному розмірі».

У процесі виконання. Відомо, що торік 17 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про викривачів корупції, який набув чинності 1 січня 2020-го. У разі правдивого повідомлення про корупційні дії, викривачі корупції можуть отримати 10% від суми збитку.

«Щоправда, на практиці цей механізм поки не довів свою ефективність і жодним чином не покращив стан боротьби з корупцією», – зауважили в КВУ.