Суспільство

Зеркаль: Навіть якщо “Північний потік – 2” добудують, згідно з директивою ЄС, Росія зможе використовувати тільки половину його потужностей

0

Отримала сьогодні багато запитань щодо рішення німецького регулятора. Зокрема, всіх цікавить, чи повністю воно блокує “Північний потік – 2” і чому воно таке важливе?

Рішення Федеральної мережевої агенції ФРН стосується правил його функціонування у випадку завершення будівництва. Якщо точніше, воно означає, що на проєкт “Північний потік – 2” на німецькій території мають у повній мірі поширюватися правила оновленої газової директиви ЄС.

Це, у першу чергу, розділення функцій – одна компанія не може бути постачальником та транзитером газу. За російським законодавством, “Газпром” користується монопольним правом видобувати та експортувати газ. Отже, це рішення може спонукати РФ таки наблизитися до європейських норм функціонування газового ринку та провести анбандлінг “Газпрому”.

Окрім того, одна компанія може користуватися не більше ніж 50% потужностей трубопроводу. До решти 50% власник повинен надати вільний доступ іншим компаніям. Що складно уявити, оскільки “вхід у трубу” є лише на території РФ. Отже, у такому випадку, навіть якщо проєкт буде завершено, Росія зможе використовувати його проєктні транзитні потужності (55 млрд м³ на рік) тільки наполовину.

Звісно, компанія Nord Stream 2 AG має ще місяць, щоб подати апеляцію на рішення німецького регулятора. І вона вже заявила, що скористається цим правом. Але ми розраховуємо, що аргументи про неможливість застосування звільнення будуть такими ж переконливими для німецької феміди, як і для регулятора.

Утім, збереження транзитної ролі України все ще під питанням. Якщо трубопровід буде добудовано, наш транзит із високою ймовірністю буде дорівнювати нулю.

Саме тому санкції США мають зараз вирішальне значення для блокування будівництва. Як відомо, російський трубоукладник “Академік Черський” уже зайшов у німецький порт Мукран, де знаходиться логістичний центр Nord Stream 2 AG та зберігаються матеріали для завершення будівництва. Наші американські партнери запевняють, що “Газпрому” не вдасться задіяти свій флот без ризику для всієї компанії та її акціонерів потрапити під жорсткі санкції США.

Джерело: Lana Zerkal / Facebook

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist