Політика

Згадуючи про війну, Зеленський жодного разу не назвав Росію агресором. І це не співпадіння

0

Сьогоднішній річний звіт президента Зеленського на всіх провідних каналах країни перетворився в панибратский монолог з екраном на «ТИ». Адже в ефірі крім самого Зеленського не було ні одного журналіста, жодного експерта або будь-якого іншого людини.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Чому був обраний такий формат зараз важко сказати. Можливо, він боявся гострих запитань, а можливо режисери хотіли, щоб вся увага глядача концентрувалася на Зеленском. У кожному разі, здається, це була хороша режисерська постановка, в якій автори апелювали насамперед до емоцій глядача. Причому апелювали досить вдало.

Про це у своєму блозі пише політолог і блогер Віктор Таран.

Він зазначає, важливо звернути увагу лише на кілька тез, озвучених Зеленським, щоб зрозуміти, що це було. Говорячи про війну, президент жодного разу не назвав Росію агресором. Крим також не було згадано.

Навряд чи це збіг? Зеленський пообіцяв до кінця каденції завершить війну. При цьому незрозуміло, як можна пообіцяти те, що від тебе не залежить? Створюється враження, що ця впевненість базується на таємних домовленостях з Росією.

Говорячи про ідеї, які можуть об’єднати країну, Зеленський згадав про економічну кризу і коронавирусе. Насправді, країну в такі моменти об’єднує спільна ідентичність і розуміння спільного майбутнього держави. Тут задекларований президентом принцип «яка різниця» не працює. Шкода, що президент воюючої країни досі цього не зрозумів.

Віктор Таран підкреслює, виправдовуючи себе, президент постійно звинувачував попередників і чиновників середньої ланки. Це цілком логічно. На перший рік така тактика ще працює, а от потім – складно буде.