Uncategorized

Жертви вибуху на Позняках не можуть потрапити в нові квартири Зеленського

0

Зі слів потерпілих, документів на помешкання вони поки не мають – їм видали сертифікати, пише 5.ua.

Вечір пам’яті за загиблими у вибуху будинку на столичних Позняках. Жителі багатоповерхівки на вулиці Крушельницької зібралися згадати сусідів, які загинули від обвалу. Акцію влаштували на дев’ятий день після трагедії. Там перебуває і кореспондентка “5 каналу” Марія Писаренко.

Нині біля будинку залишається більше 100 людей. Коли акція починалася – журналісти нарахували майже 200. Це і жителі самого і будинку, і всі небайдужі.

Відзначали, що сусіди були дружні, а в будинку було добре жити. Згадували, як стався вибух.

“Я не те, що почув. Я відчув. Дуже було голосно. Був такий об’ємний вибух. Ніби як підкинуло вгору”, – розповідає житель будинку.

“У момент вибуху я йшла з кухні з морозивом у руках. І стояла в арці напроти вікна. Я чула вибух. Але не зрозуміла, що відбулося. Думала, що машина вибухнула”, – каже місцева жителька.

З аварійного під’їзду виселили людей. Частина з них живе у родичів, частина – в інтернаті.

Гаряча тема обговорення – те, що президент Володимир Зеленський роздав 12 квартир. Кажуть, що отримали лише сертифікати. Є проблем з тим, як потрапити до них.

За словами однієї мешканки, квартири видали у ЖК “Кришталеві фонтани” на вулиці Метрологічна 42. Усього є чотири черги комплексу, четверту ще добудовують.

Зеленський вручав нібито ключі 12 родинам – тим, хто втратив родичів, живе в інтернаті і не має іншого альтернативного житла і має малолітніх дітей. Фактично люди отримали ключі, але скористатися ними не можуть. Їх не пускають навіть подивитися квартиру, бо там все ще триває будівництво. А в квартирах голі бетонні стіни.

Зовні будинки обнесені огорожею. Зі слів постраждалих, документів на квартири поки не мають. Їм видали сертифікати. На них є лише фото підпису директора забудовника, а ще стоїть технічний будівельний номер. Насправді ж він не відповідає номеру будинку. Родина однієї з мешканок навіть не знала, на якому поверсі квартира. У відділі продажу їм сказали, що у них двокімнатна квартира, а в сертифікаті йдеться про трикімнатну.

Нагадаємо, зранку 21 червня в Києві в житловому будинку на проспекті Григоренка приблизно о 10:00 стався вибух. Попередньо рятувальники кажуть, що вибухнула газоповітряна суміш.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist