Політика

“Жодна європейська держава не має такого масштабу ганьби” – експерт прокоментував слова Авакова про Кагарлик

0

За словами Андрія Черноусова, Україна взагалі не може казати, що вона має Нацполіцію, як окремий центральний орган виконавчої влади, як того вимагає закон.

Випадки, подібні до кагарлицького, дійсно трапляються в усьому світі, однак кількість таких інцидентів та реакція суспільства на них в Україні потребує особливої уваги. Упродовж 2018 року майже кожен третій українець (31,8 %) так чи інакше допускав можливість застосування поліцією незаконного насильства або навіть катувань. Про це ZN.UA повідомив провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов.

“Міністр Арсен Аваков говорить правду, коли каже, що випадки, подібні до кагарлицького, є і в нашій країні, і в інших. Але він не договорює, якою є кількість таких випадків і, найголовніше, реакція на них…Так, таке відбувається. Але ми кажемо про масштаби. Жодна європейська держава не має такого масштабу цього ганебного явища. Там існують ефективні механізми розслідування та притягнення винних до відповідальності”, – сказав Черноусов у коментарі ZN.UA.

За його словами, правоохоронні структури намагаються лише показати розформування відділку, виведення всіх поза штат, після чого всі повернуться на свої місця нібито після переатестації.

“Пан міністр не зробив жодного кроку для того, щоб поліція стала підзвітною місцевій громаді. Він не зробив і жодного кроку для того, щоб поліція стала децентралізованою. Натомість, він її ще щільніше централізував…Ми взагалі не можемо казати, що в нас існує Нацполіція, як окремий центральний орган виконавчої влади, як того вимагає закон. Його нема”, – підкреслив експерт.

Зазначається, що останні спроби оцінити діяльність поліції на виконання статті 11 ЗУ “Про Національну поліції” були повністю сфальсифікованими.

Крім того, розслідуванням порушень правоохоронними органами закону мало би займатись ДБР, однак воно робити робити це не здатне.

“З різних причин. Там просто мало фахівців. Вони лише займаються антикорупційними справами, конкуруючи з НАБУ..Всією інформацією, яку видають назовні, керує сама поліція. ДБР не має незалежних джерел”, – каже Черноусов.

За його словами, ситуація в Кагарлику стала можливою лише через те, що постраждалу доправили в обухівську, а не в кагарлицьку лікарню, “бо в Кагралику всі вже знали, що приїде жертва, і готові були блокувати інформацію про неї”.

“Що зробив пан Аваков? Нібито блискавично відреагував? Можливо… Коли він каже, що так, як у Врадієвці нічого не робили – це так само брехня і перекручування. Казати, що Аваков робить щось краще, а щось гірше не можна. Він робить все так само, як робили його попередники. Тому, ми такий самий результат й отримуємо”, – підсумовує Черноусов.

Він протиставляє ситуація з убивством Кирила Тлявова гвалтуванню в Кагарлику.

“Тоді люди майданували під відділками поліції. Тоді була якась реакція. А зараз всі мовчать. У цьому розслідуванні все йде до того, що їх (винних в убивстві Кирила Тлявова поліцейських – ред.) просто звільнять з зали суду. Бо з тим, що назбирало ДБР, немає як працювати. Зброї немає. Доказів немає…Я не хотів би давати такий прогноз, але по Кагарлику, скоріш за все, буде таке ж саме”, – зазначає експерт.

Раніше міністр внустрішніх справ Арсен Аваков заявив, що випадки тортур та нелюдського поводження існують у поліції будь-якої з країн світу. За його словами, штат Кагарлицького відділення поліції вже розформували, а 60 працівників вивели.

Джерело: ZN.UA

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist