Суспільство

Журналіст “Эха Москвы” про інтерв’ю Поклонської Гордону: Здається, душевний стан Поклонської після цієї розмови тільки погіршився. Але її не шкода

0

Журналіст “Эха Москвы” про інтерв’ю Поклонської Гордону: Здається, душевний стан Поклонської після цієї розмови тільки погіршився. Але її не шкода.

Журналіст російського радіо “Эхо Москвы” Олексій Наришкін, коментуючи інтерв’ю засновника видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона з колишньою “прокуроркою” Криму і депутаткою Держдуми РФ Наталією Поклонською, заявив, що вважає, що вона покаялася і сумує за Україною, однак її дії 2014 року були усвідомленими, пише видання Гордон.

Душевний стан колишньої “прокурорки” анексованого Росією Криму і депутатки Держдуми РФ Наталії Поклонської після інтерв’ю із засновником видання “ГОРДОН” Дмитром Гордоном тільки погіршився. Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст російського радіо “Эхо Москвы” Олексій Наришкін.

“Поклонська сумує за Україною, скаржиться на роботу в Держдумі, зичить [президенту України Володимирові] Зеленському удачі, співає українською”, – написав він.

На думку журналіста, це інтерв’ю-покаяння.

“Складно повірити в те, що ця людина ще кілька років тому ганялася за [фільмом режисера Олексія] Учителя “Матильда” і розповідала про мироточивий бюст Миколи Другого у Криму (про це було окреме запитання – усе було не зовсім так)”, – повідомив він.

Наришкін вважає, що розлуку з Україною Поклонська переживає тяжко.

“Поклонська хоче в улюблене місто Київ послом РФ виїхати. Рефлексувала раніше щодо образу “няш-мяш-прокурорки”. Кримських татар вважає своїми друзями (заборонений [у Росії] Меджліс [діяльність Меджлісу в анексованому Криму просила заборонити Поклонська] цьому не перешкода). Здається, душевний стан Поклонської після цієї розмови тільки погіршився. Але її не шкода. Зрештою, Наталія Володимирівна 2014-го вже була зовсім не дівчинкою і прекрасно знала, що коїть”, – підсумував він.

Поклонська була співробітницею української прокуратури. У 2012–2014 роках працювала старшою прокуроркою Генеральної прокуратури України. У травні 2014 року, незабаром після окупації Кримського півострова Росією, Поклонську призначили “прокурором” Криму. Вона обіймала цю посаду до жовтня 2016 року, а потім стала депутаткою Держдуми РФ.

В Україні проти Поклонської відрили кілька кримінальних проваджень, зокрема її підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та державній зраді. В Україні вона перебуває в розшуку. Проти Поклонської ввели санкції ЄС, США, Японія та інші країни.

11 травня на YouTube-каналі Гордона вийшло інтерв’ю з Поклонською. Під час інтерв’ю вона, зокрема, говорила про анексію Криму, про те, чи вербувала її ФСБ РФ, санкції проти неї і зраду Батьківщини. Гордон, серед іншого, запитав у Поклонської, чи вважає вона себе зрадницею і чи відчуває себе використаною.

Деякі журналісти і політики розкритикували інтерв’ю. Вони заявили, що в такий спосіб Гордон легітимізує її в українському інформаційному просторі. Але в комісії з журналістської етики запевнили, що програма з Поклонською не порушує українського законодавства і її можна використати проти неї під час розслідування окупації Криму. У прокуратурі Автономної Республіки Крим розповіли, що інтерв’ю буде долучено до матеріалів кримінального провадження.

Коментуючи інтерв’ю з Поклонською, Гордон сказав, що це є документацією російської агресії і так він допомагає Українській державі для суду в Гаазі.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist