Блоги

Журналіст Волошина: Зеленський став президентом завдяки зусиллям росіян і української олігархії

0

31 березня, в Україні відбувся перший тур президентських виборів, нагадує газета «День». Після цього стало зрозумілим, що народ не хоче займатися державотворенням. Народ хоче дива. Уособленням цього бажання і став президент Зеленський. При цьому вселенський бумеранг, який в національному вимірі приймає традиційну форму граблів, ані його виборцями, ані його конструкторами в розрахунки не брався. Ті, хто закликав не ризикувати, обираючи на ключову посаду в країні дилетанта, опинилися в меншості. Як і ті, хто вимагав від явного фаворита президентської гонки показати свою команду професіоналів. Вони досі вимагають.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

За рік в країні припинилося економічне зростання, почався хаос управління, кадровий голод і все це в якийсь момент помножилося на епідемію, про яку всі знали, але ніхто до неї не готувався. Авторка статті Лариса Волошина стверджує, що українська олігархія настільки залежна від російської влади, що тримати їх в рамках може лише той, хто отримав ярлик на правління в Москві.

«Президент Зеленський був обраний за рахунок спільних зусиль росіян та української олігархії. Їм вдалося через підконтрольні собі ЗМІ навіяти народові ілюзію швидкого вирішення глобальних проблем. Але ошуканим виявився і сам президент. Голосування в парламенті за закони, які мали б підтримати українську економіку під час пандемії короновірусу, свідчать, що він не в змозі контролювати навіть власну фракцію. Слабкий президент, відсутність ідеологічно стійкої парламентської влади, сильні олігархи, російський інтерес… Все це ми вже бачили. Україна і досі ходить колами, які для неї намалювали в Кремлі ще на початку 2000-х», – зазначає Волошина.

Висновок, який робить дописувачка через рік після початку нової президентської епохи – російська присутність не тільки в українських владних кабінетах чи гаманцях бізнес-еліт, але й у головах українських виборців тільки збільшується. Про це йдеться в матеріалі «Рік Зеленського…»

Газета «День» коментує нещодавно ухвалені парламентом закони. Видання пише, що на смітник політичної історії новітньої України відправилась ще одна тема, яка багато років ділила українців, на тих, хто «за», і тих, хто «проти». Український парламент повернув українському народу відібране більшовиками право розпоряджатися рідною землею.

Попри те, що проголосований законопроєкт, як запевнюють експерти видання, порятував українців від неминучого дефолту, від ризику лишитися біля розбитого корита, він українців не рятує.