Суспільство

Журналіст заявив, що найближчими днями подасть заяву про держзраду з боку Єрмака і його спробу приховати цей злочин

0

Саме Андрій Єрмак телефонував до Білорусі та подав сигнал представникам білоруської влади про те, що їде небезпечна група, до якої “треба придивитися”.

Про це головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив у розмові з ведучою програми “Всьо по бєспрєдєлу” на Апостроф ТВ.

Відповідаючи на запитання з приводу зриву спецоперації щодо “вагнерівців” і з приводу того, хто за це має нести відповідальність, він заявив: “Брехня під час війни щодо однієї з найрезонансніших операцій, яка має пріоритетне значення для національної безпеки, – це кримінальна справа і це реальний термін покарання. (…) Справа щодо “вагнерівців” і щодо зради в Офісі президента – це аж ніяк не жарт. І це вже в комітеті почув кожен депутат “Слуги народу”. Вони всі це прекрасно знають. Це знає прекрасно Андрій Єрмак, Офіс президента. Зараз у них є дуже велике завдання: закрити мені рота, бо ми розуміємо, що ця справа почалася з моєї статті. Зараз на обговоренні одне з перших питань, яке було до полковника, командира спецпідрозділу ГУР МО, це: чи все, що написано в статті Бутусова, відповідає дійсності? Тобто вони свої питання будували на тій інформації, яку я виклав. Тому, звичайно, я хочу сказати, що порушено кримінальну справу. Вона перебуває зараз у Державному бюро розслідувань під контролем Генеральної прокуратури України. Справа не лежить просто в столі. Вона дуже повільно, під великим тиском, але таки трохи просувається. (…) Під тиском юридичних обставин. Зареєстровано провадження, йому потрібно давати хід. Інакше той, хто його просто знищить, закриє, візьме на себе відповідальність за приховування злочину”.

На думку Бутусова, саме глава ОП Єрмак безпосередньо причетний до зриву операції.

“На моє переконання і за даними моїх джерел, саме Андрій Єрмак телефонував до Білорусі і подав сигнал керівникам деяким у білоруській владі (кому конкретно, ми не знаємо) про те, що їде небезпечна група і до неї уважно потрібно придивитись. Тобто інформація не була конкретною. Але достатньою для того, щоб це була наводка, на жаль, і для того, щоб білоруські спецслужби затримали цю групу”, – зазначає журналіст.

“Справа вже просувається. Тобто це почули депутати комітету. Я особисто найближчими днями після оприлюднення цих фактів подам заяву в правоохоронні органи про державну зраду з боку голови Офісу президента Андрія Єрмака і його спробу приховати цей злочин, що, на мій погляд, однозначно свідчить про саме його причетність до зриву операції”, – додав він.