Новини

“Злив” патріотів на Донбасі: новим міністром оборони може стати обвинувачений в державній зраді генерал

0

Новим міністром оборони України може стати генерал-майор у відставці Андрій Таран, навколо якого раніше розгорівся скандал.

Як стало відомо OBOZREVATEL з власних джерел, президент України Володимир Зеленський намір внести його кандидатуру на затвердження Верховної Ради, замінивши чинного міністра Андрія Загороднюка.

Таран відомий тим, що в 2015-му році його звільнили з посади Глави української сторони Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) режиму припинення вогню на Донбасі в зв’язку з підозрою в державній зраді.

У липні 2015 го про це на своїй сторінці в Twitter повідомила прес-служба Ради нацбезпеки і оборони України.

У заяві було сказано: «Генерал Таран звільнений з посади керівника української сторони СЦКК. Йому оголошено підозру за статтею 111 КК України (Державна зрада) ».

Далі, з незрозумілих причин, повідомлення видалили і оголосили, що нібито аккаунт РНБО був зламаний. Після цього розслідування зам’яли.

У підсумку, генералу допомогли уникнути кримінальної відповідальності і дослужитися в якості заступника командувача Сухопутних Військ.

При цьому офіцери Головного управління розвідки Міністерства оборони України, в якому тривалий час служив генерал Таран, охарактеризували його виключно негативно.

Ті з них, хто мав відношення до подій 2015 го року, заявили, що в результаті дій Тарана була зруйнована агентурна мережа української військової розвідки на окупованих територіях Донбасу і багато патріотів потрапили в руки російських спецслужб.