Політика

Знову радянські назви: проспекту Небесної Сотні в повертають найменування Маршала Жукова

0

Знову радянські назви: проспекту Небесної Сотні в Одесі повертають найменування Маршала Жукова, а вулиці Інглезі – 25-ї Чапаєвської дивізії. Міський голова Одеси Геннадій Труханов повідомив, що на його звернення рішення ухвалила міська історико-топонімічна комісія.

Чільник міста упевнений, що для цього є законні підстави. Вулиці, на його думку, не підпадають під закон про декомунізацію, бо Жуков нібито боровся з фашизмом, а 25-а Чапаєвська Дивізія, за словами чільника міста, захищала Одесу від окупантів у роки війни.

Водночас у регіональній філії Українського інституту національної пам’яті кажуть: рішення повернути декомунізовані назви вулицям суперечить законодавству.

Історик Олександр Бабич зазначив: підтримали постанову 14 членів комісії, проти виступили семеро.

Нагадаємо, одеський проспект Маршала Жукова у 2016 році перейменований у проспект Небесної Сотні. Встановлений там бюст Жукова демонтували в межах закону про декомунізацію.

Сторінка Труханова прямо клондайк для СБУ. От лише деякі коментарі.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist