Політика

Звільнені з полону українці заявляють про катування, побиття та зґвалтування

0

Більшість звільнених з полону бойовиків 16 квітня українців підтверджують факти побиття, нелюдського поводження, застосування психологічного та сексуального насильства та приниження людської гідності, що в деяких випадках призводило до каліцтв та смерті, заявили в Офісі генерального прокурора.

Там кажуть, що працюють зі звільненими українцями, аби підготувати та передати докази порушення міжнародного гуманітарного права до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Прокурори також переконують, що забезпечать притягнення до відповідальності винних у вчиненні воєнних злочинів на національному рівні.

“За шість років збройної агресії РФ органи прокуратури спільно з СБУ встановили понад 160 місць незаконного утримання українських громадян на Донбасі. Понад 3,5 тисячі осіб були протиправно позбавлені волі”, – йдеться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора кажуть, що в окремих місцях одночасно утримувалося в нелюдських умовах від 200 до 300 осіб незалежно від статі, без належного медичного забезпечення та харчування. Українські правоохоронці також переконують, що нині за порушення законів та звичаїв війни (стаття 438 КК України) вже притягнуто до кримінальної відповідальності понад 80 осіб.