Аналітика

З’ясувалася сумна доля військових, які зрадили Україну в Криму

0

Після анексії Росією українського Криму в 2014 році, півострів покинули далеко не всі українські військові. Частина з них – у гонитві за високими зарплатами і пенсіями, або ж через підтримку імперських ідей Кремля – вважали за краще перейти на бік ворога.

Зрадивши присязі, незабаром багато звільнилися або досі продовжують служити в далеких російських регіонах. Про те, як склалася доля зрадників, повідомляє Уніан.

“Дехто зустрічав окупантів із розпростертими обіймами. Однак ті, хто, не чекаючи кримського псевдореферендуму, на камери рвав і палив свої українські паспорти, хто був переконаний, що вчасно зрадити – це передбачити, пізніше змушені були покинути Крим і бігти від знущань нових товаришів по службі. Висока пенсія і “райські” умови виявилися порожніми обіцянками окупантів”, – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що в 2015 році в Генштабі ЗСУ озвучували такі цифри про зрадників: із 18 тисяч українських військових у Криму щонайменше 14 тисяч залишилися там. У 2014-му частина військовослужбовців звільнилася, але левова частка уклала контракти з окупантами.

“Навесні 2014-го нам поставили ультиматум, запропонували здати корвет “Тернопіль”. Наш командир Максим Ємельяненко відповів:” Росіяни не здаються”. Про це писали всі ЗМІ. Але в підсумку він залишився в Криму, служить на якомусь сторожовому кораблі. Мені розповідали, що не так давно до них на борт піднімався якийсь російський адмірал, і перш за все сказав: “Щоб я цього Ємельяненка не бачив”, – згадав лейтенант Василь Тимощук, який до окупації півострова служив мічманом на корветі “Тернопіль” .